اهمیت برش واتر جت در صنعت سنگبری و سنگ نما

/ / مقالات
C:\Users\Naji\Documents\New folder (12)\waterjet-3.jpg

اهمیت سنگ مرمر،تراورتن و به طور کلی سنگ نما در تزیین فضای داخلی و خارجی بنا برای همه آشکار است. مسلما وجود نقوش زیبا و ظریف روی این سنگ‌ها، زیبایی را دوبرابر خواهد کرد که البته ایجاد آن با روش‌های سنتی قدیمی کار ساده‌ای نخواهد بود. یکی از روش‌های مدرن سنگ بری، روش برش واترجت است. یک راه حل ایده‌آل برای همه کسانی است که در پروژه‌های خود به دنبال سرعت، کیفیت و جزئیات طراحی هستند. اما این روش دقیقاً چیست و چگونه استفاده می‌شود؟ در زیر برخی از ویژگی ها و مزایای اصلی روش سنگبری باواترجت آورده شده است.

Water Jet Cutting || Water Jet Cutter, Trained Masons, Stone & Tile | KR Tile & Stone

برش واترجت چیست؟

برشواترجت روشی برای برش اشیا با فشار آب است که توانایی برش انواع مواد را در اشکال مختلف، با دقت فوق‌العاده و بهترین کیفیت دارد. اینیک روش سرد است که هبچ تنش کرمایی ایجاد نمی‌کند و با توجه به انرژی جنبشی بسیار زیادی که ایجاد می‌کند، بدون در نظر گرفتن ضخامت، برش هر ماده‌ای را امکانپذیر می‌کند. استفاده از خدمات واترجت در صنعت سنگ مرمر بهره‌وری و صرفه‌جویی بالایی را به همراه دارد.

واتر جت دقیقاً چگونه کار می کند؟

ماده اولیه اساسی و لازم برایاین نوع سنگ بری، آب معمولی است. در این روش، آب از طریق پمپ فشار قوی فیلتر و فشرده می‌شود و سپس از طریق لوله‌های برش واترجت هدایت می شود. یک نازل با قطر کم آب را جمع می‌کند تا فشار زیاد آن به سرعت بالا تبدیل شود. پرتوی اولتراسونیک آب انواع مواد را برش می‌دهد. به این فرآیند روش برش واترجت گفته می‌شود.

به طور کلی، دو نوع روش برش واترجت وجود دارد؛ برش واترجت خالص و ساینده. تفاوت این دو روش در این است که برش خالص واترجت فقط با استفاده از جریان آب برای برش مواد نرم مانند فومیا کاغذ برای برش استفاده می‌شود. در حالی که، برای برش جت آب سایشی ، یک ساینده دانه‌ای به جریان آب اضافه می‌شود. این ساینده گرانولی قدرت جریان برش را تسریع می کند و باعث می‌شود مواد سخت مانند فلز یا سرامیک به راحتی برش داده شوند.

روش برش واترجتدر چه نوع سنگ‌هایی استفاده می‌شود؟

تکنیک برش واترجت را می توان در بسیاری از مواد استفاده کرد. با برش واترج ، سخت‌ترین مواد مانند سنگ مرمر، گرانیت، سنگ تراورتن، تخته سنگ، سنگ آهک و هر سنگ طبیعی دیگری را می‌توان برش داد. حتی در لایه‌های نازک، برای استفاده در کف، صفحات میز، روکش دیواریا سایر سازه‌های خاص.

روش برش واترجت همچنین در ساخت و سازهایی که نیاز به دستکاری دقیق‌تر مانند کارهای هنری که نیاز به استفاده از موادی مانند سنگ مرمر ، فلز ، شیشهیا چینی دارند، مناسب است.

در مقایسه با روش های سنتی برش، روش برش واترجت به طور چشمگیری زمان پردازش مواد را کاهش می‌دهد و بسیار دقیق است. دقت برش در این روش در حدود ۰٫۱±تا ۰٫۲ ±میلی متر است(دقت بین دستگاه ها متفاوت است). برش واترجت یک روش بسیار انعطاف‌پذیر است و بنابراین در سراسر جهان، در بسیاری از صنایع، برای طراحی‌های پیچیده و کارهای معماری که به استانداردهای کیفیتی بالا نیاز دارند، استفاده می‌شود.

پنج مزیتعمده برش واترجت

۱٫ بدون محدودیت مادی

برشWaterjet همه کاره است، تقریبا هر ماده‌ای را برش می‌دهد. کامپوزیت، پلاستیک، فلزات، شیشه، سنگ، سرامیک و لاستیک. با افزودن ساینده گرانولی، با یک دستگاه برش واترجت می‌توان به برش‌های با کیفیت تا ضخامت ۲۰۰ میلی متر دست یافت.

۲٫ عدم وجودناحیه تحت تأثیر گرما (HAZ)

یک مزیت عمده برش واترجت این است که به دلیل روش برش سرد،حرارت نقطه‌ای(HAZ) و در نتیجه ایجاد سوختگی رخ نمی‌دهد. این روش، نه تنها برش‌های تمیزی را امکان‌پذیر می‌کند، بلکه با از بین بردن خطرات ناشی از سوختگی، ایمنی اپراتورها را نیز به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

۳٫ عدم آسیب به مواد

با استفاده از روش برش سرد، می‌توان مواد حساس را از قرار گرفتن در معرض گرما محافظت کرد.این موضوع به ویژه برای مواد مانند فلز بسیار مهم است و منجر به یک برش خوب بدون تحریف در ماده می‌شود. در نتیجه، برشی صاف و بدون سوراخ شدن را فراهم خواهد کرد.

۴٫ کاهش زمان پردازش بدون روند تکمیلی اضافی

کیفیت برش فوری بالا، نتیجه دقیقآن را تضمین می کند و از فرایند تکمیل اضافی جلوگیری می‌کند. در نتیجه، به طور قابل توجهی روند برش تسریع می‌شود و باعث صرفه جویی در وقت می‌شود. کارایی کلی را نیز افزایش می‌دهد.

۵. بدون زباله های خطرناک

امروزه، اهمیت روزافزون فرآیندهای سازگار با محیط زیست در صنایع بیشتر مشهود است. یک مزیت قابل توجه برش واترجت این است که بر خلاف سایر فن آوری های برش، زباله‌های خطرناکی به شکل بخار و گاز ایجاد نمی‌کند.

استفاده از برش واترجت در صنعت سنگ مرمر

همان طور که گفته شد، استفاده از فناوری برش واترجت روشی است که دارای مزایای چشمگیری است. به طور خاص، در صنعت سنگبری سنگ تراورتن که نیاز به ظریف‌کاری و دقت بالایی دارند، استفاده از این روش به خاطر مزایای عالی آن رو به رشد است. این مزایا عبارتند از:

هر نوع و ضخامت سنگ تراورتن را با انعطاف پذیری برش می‌دهد. روش برش واترجت تنها روشی است که اجازه برش مواد سخت به خصوص با ضخامت قابل توجه را می‌دهد. به این ترتیب، انعطاف پذیری باورنکردنی برای هر نوع سنگ مرمر و برای هر ضخامتی ارائه می‌دهد.

سطح و لبه‌های مرمر را نرم و صاف حفظ می‌کند. کیفیت در ظاهر سنگ یکی از دلایل اصلی انتخاب روش برش واترجت توسط معماران و طراحان است. این روش خاص باعث ایجاد گرما و فشار بر روی سطح سنگ نمی‌شود و در نتیجه، از ظاهر مواد محافظت می‌کند. سطح سنگ صاف باقیمی‌ماند؛ تا جایی که به حداقل پردازش احتیاجخواهد داشت. بنابراین، باعث صرفه جویی در وقت و هزینه قابل توجهی می‌شود.

دوام سنگ را حفظ می کند. از آنجا که اینیک روش برش سرد است، باعث ایجاد ترک یا فشار روی سنگ که ممکن است به آن آسیب برساند، نمی‌شود. در عوض ، ابه حفظ دوام آن کمک می‌کند.

محیط زیست را آلوده نمی‌کند. مواد سمی به محیط اضافه نمی‌کند و باعث ایجاد آلودگی نمی‌شود. زیرا آب و گرانول‌هایسایشی مورد استفاده به اندازه کافی ایمن هستند و به طور طبیعی دفع می‌شوند. در عین حال، با برش واترجت گرد و غبار یا ذراتی که در صورت استنشاق ممکن است مضر باشند، به محیط پخش نمی‌شوند. علاوه بر این ، آب دوباره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مقدار آب مورد نیاز به اندازه و مدت زمان اجرای پروژه بستگی دارد. با این حال ، موتورهای اسپری آب با استفاده مجدد از آب ، مصرف آب را در سطح بسیار پایینی نگه می دارند.

مواد اولیه مهم را ذخیره می کند. حذف سنگ در طول فرآیند برش با دقت انجام می‌شود.در نتیجه، به کاهش فیبر و هدر رفتن مواد خاص و همچنین هر ماده‌ای که در طول فرایند استفاده می‌شود، کمک می‌کند. به این ترتیب ، مقدار قابل توجهی از مواد اولیه و همچنین منابع مالی صرفه جویی می‌شود.

مقدار قابل توجهیدر زمان صرفه جویی می‌کند. منحنی ها، خطوط مستقیم، برش‌ها، سوراخ‌های داخلی و سایرطرح‌های خوبی که زمانی به زمان و دانش تخصصی نیاز داشتند ، اکنون با سرعت و دقت زیادی بریده می‌شوند.

به این ترتیب، برش واتر جت به میزان قابل توجهی در مواد اولیه ، زمان، پردازش بیشتر و هزینه صرفه جویی می‌کند.در عین حال با امکان استفاده مجدد از آب، منجر به مصرف کم انرژی و منابع می شود. به همین دلیل، روش برش واترجت در مقایسه با سایر روش‌های سنتی ، مزایای اقتصادی متعددی دارد.

امروزه، خدمات برش واترجت، مساله‌ای است که در اغلب سنگ بری‌ها رواج پیدا کرده است. شرکت ما هم به عنوان یکی از تولید کنندگان مطرح در میان سنگبری‌های تهران و سنگبری اصفهان، در حوزه سنگ‌های خاص همچون مرمر و تراورتن، با استفاده از این روش، کیفیت بالای برش سنگ‌های خود را بدون آسیب تضمین کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *